Nowy pakiet pomocowy dla firm w UK

Nowy pakiet pomocowy dla firm w UK

Kanclerz Skarbu Rishi Sunak ogłosił nowy pakiet pomocowy o wartości ponad 4,5 mld funtów. Z pomocy będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, których firmy najbardziej ucierpiały podczas pandemii oraz lockdownu.

Ministerstwo Skarbu opracowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu przedłużającej się pandemii oraz kolejnych lockdownów. Pakiet powstał z myślą o konkretnych gałęziach gospodarki, jednak każdy z sektorów będzie mógł liczyć na pewną pomoc.

Pakiet pomocowy o łącznej wartości ponad 4,5 mld funtów ma być skierowany głównie do przedsiębiorstw z handlu detalicznego, hotelarstwa, gastronomii, wypoczynku i rekreacji. Rishi Sunak zapewnił, że także firmy z innych sektorów będą mogły liczyć na rządową pomoc. Władze lokalne będą miały na ten cel do rozdysponowania 594 mln funtów.

Maksymalna wysokość dotacji dla przedsiębiorstw z poszkodowanych sektorów wyniesie 9 tys. funtów. Nie wiadomo jeszcze, od kiedy ma obowiązywać nowy pakiet pomocowy. Ma to być uzupełnienie dotychczas wprowadzonych ulg i pożyczek dla przedsiębiorców oraz przedłużonego do kwietnia programu furlough. W marcu ogłoszony zostanie nowy budżet, więc w razie potrzeby będzie on uwzględniał dalsze programy pomocowe.

Wszystkie informacje na temat aktualnej pomocy dla przedsiębiorców zamieszczane są na oficjalnych stronach rządowych.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako