Boris Johnson ogłasza kolejny lockdown w Anglii

Boris Johnson ogłasza kolejny lockdown w Anglii

Wczoraj premier Boris Johnson ogłosił kolejny, trzeci lockdown dla Anglii. Nowe zasady mają wejść w życie już 6 stycznia.

W poniedziałek Boris Johnson przed kamerami poinformował o konieczności zaostrzenia dotychczasowych restrykcji oraz wprowadzeniu trzeciego lockdownu na terenie Anglii. Działania te mają związek z rozwojem epidemii w UK oraz nagłym wzrostem zachorowań, który wiązany jest m.in. z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa na Wyspach.

Nowe zasady mają wejść w życie 6 stycznia – po głosowaniu w parlamencie. Johnson zaapelował jednak, aby zacząć przestrzegać ich od razu. Trzeci lockdown ma potrwać co najmniej 6 tygodni, czyli do połowy lutego. Zdaniem premiera do tego czasu szczepionkę na COVID-19 otrzymają wszystkie osoby z czterech najbardziej narażonych grup.

Wraz ze wprowadzeniem lockdownu obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domów bez istotnego powodu. Miejsce zamieszkania będzie można opuszczać samotnie, w towarzystwie osób z tego samego gospodarstwa domowego lub też osób z tzw. support bubble – wszystkie osoby muszą posiadać istotny powód do opuszczenia domu.

Zalecaną formą pracy jest praca zdalna. Restauracje mogą serwować posiłki na wynos lub z dowozem do domu. Zabronione są natomiast sportowe zajęcia grupowe. Szkoły w Anglii pozostaną zamknięte.

Zdaniem głównych doradców medycznych UK brak surowych restrykcji może spowodować poważne przeciążenie systemu HNS.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako