Boris Johnson: Lokalne restrykcje zostaną zniesione 3 lutego?

Boris Johnson: Lokalne restrykcje zostaną zniesione 3 lutego?

Boris Johnson zapewnił, że lokalne restrykcje, które zostały wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa, wygasną 3 lutego. Mowa tu o obostrzeniach, które mają obowiązywać w Anglii po zakończeniu w środę lockdownu.

Johnson zapowiada, że aktualny termin wygaśnięcia regionalnych restrykcji to 3 lutego. Jednak 27 stycznia po kolejnym dwutygodniowym przeglądzie parlament ma zagłosować nad tym, czy środki zapobiegawcze nadal mają zostać utrzymane do końca marca.

Niektórzy z posłów konserwatywnych otwarcie wyrażają swoje niezadowolenie z wprowadzonych obostrzeń. Według nich są one nadmierne. Ok. 60 deputowanych (jedna szósta wszystkich) z klubu poselskiego konserwatystów jest przeciwnych restrykcjom.

Niebawem rząd ma opublikować kryteria, które należy spełnić, aby dany region mógł liczyć na obniżenie poziomu restrykcji. Johnson chce, aby na razie lokalne restrykcje pozostały w mocy, ponieważ ich brak może doprowadzić do przeciążenia publicznej służby zdrowia NHS. Jednocześnie premier wyraża nadzieję, że dzięki obostrzeniom, testom i szczepionkom możliwe będzie pokonanie epidemii Covid-19 w 2021 roku.

Od środy wraca trzystopniowa skala obostrzeń. Oszacowano, że tylko 1,5 proc. ludności Anglii znajdzie się w strefie 1, pozostałe 98,5 proc. – w strefie 2 i 3.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako