Płacisz regularnie rachunki za prąd? Możesz spodziewać się podwyżki opłat

Płacisz regularnie rachunki za prąd? Możesz spodziewać się podwyżki opłat

Każde gospodarstwo domowe, które regularnie opłaca rachunki za energię elektryczną, może spodziewać się podwyżki opłat. W ten sposób dostawcy prądu chcą zrekompensować straty poniesione w wyniku braku opłat od osób, które są zadłużone lub poszkodowane w wyniku pandemii.

Ofgem, czyli regulator rynku energetycznego w UK, zaproponował podwyższenie rachunków za prąd do maksymalnej kwoty. Obciążonych nią może zostać 11 mln mieszkańców UK, którzy regularnie opłacają swoje rachunki.

Podwyżka wejdzie w życie najwcześniej od kwietnia 2021 roku. Trwają konsultacje w tej sprawie. Jeżeli pomysł przejdzie, osoby płacące regularnie swoje rachunki mogą spodziewać się podwyżki. Jej wysokość szacowana jest na 21 funtów dla każdego gospodarstwa domowego. Po kolejnych sześciu miesiącach wartość ta może zostać rewidowana i podwyższona.

Z powodu pandemii firmy energetyczne obecnie zarabiają mniej. Coraz więcej osób ma problemy finansowe i nie opłaca rachunków za energię elektryczną. Dlatego też dostawcy prądu chcą sobie zrekompensować straty i zwiększyć opłaty tym, którzy nie zalegają z płaceniem rachunków.

Według danych Citizens Advice dług osób, które zalegają z opłacaniem rachunków przez kryzys spowodowany pandemią koronawirusa, wynosi łącznie 200 mln funtów.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako