Londyn: Polak wjechał samochodem w komisariat policji

Londyn: Polak wjechał samochodem w komisariat policji

Przed sądem Highbury Magistrates’ Court stanie 45-letni Polak, który wjechał w komisariat policji w Edmonton (północny Londyn). Mężczyzna próbował również wywołać pożar na ulicy.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godzin 19. 45-letni Polak wjechał w posterunek policji w Edmonton. Zniszczył wejście do obiektu. Następnie wysiadł z pojazdu i rozlał benzynę z kanistra na ulicę. Mężczyzna próbował wzniecić pożar. Natychmiast ewakuowano komisariat oraz pobliskie budynki.

Polak został zatrzymany przez przechodnia, następnie trafił w ręce policji. Zdarzenie nie zostało potraktowane jako atak terrorystyczny.

Według świadków zdarzenia Polak po wjechaniu w budynek próbował wejść do komisariatu, jednak uniemożliwiły mu to dokonane zniszczenia. Mężczyzna wziął natomiast kanister z benzyną i próbował wzniecić ogień. Na szczęście nikt nie został ranny.

Polaka aresztowano pod zarzutem podpalenia, a także narażenia życia innych. Ponadto usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W piątek ma stanąć przed Highbury Corner Magistrates’ Court.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako