UK: Poziom zagrożenia terrorystycznego został podniesiony

UK: Poziom zagrożenia terrorystycznego został podniesiony

W Wielkiej Brytanii wczoraj podniesiono poziom zagrożenia terrorystycznego ze „znaczącego” na „poważny”. Ma to związek z poniedziałkową strzelaniną w Wiedniu oraz aktach terroru, które miały miejsce we Francji w październiku.

Tym samym w UK obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali poziom zagrożenia terrorystycznego. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem może dojść do ataku terrorystycznego, jednak brak danych wywiadowczych, gdzie, kiedy i kto miałby go dokonać.

Priti Patel oznajmiła, że Brytyjczycy powinni pozostać czujni, jednak nie powinni się niepokoić. Jest to środek zapobiegawczy w związku z ostatnimi wydarzeniami z Austrii oraz Francji. Jednocześnie poprosiła o zachowanie czujności oraz zgłaszanie policji podejrzanych zachowań.

Najwyższy – piąty – poziom zagrożenia terrorystycznego obowiązywał w Wielkiej Brytanii po zamachu bombowym w Manchesterze oraz eksplozji ładunku wybuchowego na stacji metra Parsons Green.

W poniedziałek w Wiedniu napastnik otworzył ogień do ludzi, zabijając 4 osoby i raniąc 23. Natomiast w ubiegłym tygodniu we Francji napastnika zabił nożem trzy

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako