Nicea: Atak terrorystyczny w Bazylice Wniebowzięcia NMP

Nicea: Atak terrorystyczny w Bazylice Wniebowzięcia NMP

Dzisiaj przed godziną 9.00 rano doszło do makabrycznych wydarzeń w Bazylice NMP w Nicei. Podczas porannej mszy do świątyni wtargnął mężczyzna, który krzyczał „Allah Akbar”. Napastnik ranił nożem wiernych uczestniczących w nabożeństwie. Nie żyją trzy osoby, kilka zostało rannych.

Wiadomo, że śmierć poniosły trzy osoby, w tym dozorca bazyliki. Dziennik „Daily Mail” poinformował, że dwie ofiary miały mieć odcięte głowy, jednak oficjalnie nie potwierdzono tej informacji.

Napastnik został postrzelony na miejscu. Trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny, a śledczy rozpoczęli przesłuchanie. Wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże terrorystyczne. Nawet po zatrzymaniu sprawca miał wykrzykiwać „Allah Akbar”.

Po ataku wybuchła panika. Niemal natychmiast zjawiła się policja. Świątynia została otoczona kordonem policyjnym. Funkcjonariusze byli wyposażeni w broń automatyczną.

Niedawno informowaliśmy o ataku na nauczyciela Samuela Paty'ego w Conflans-Sainte-Honorine, któremu 18-letni chłopak odciął głowę. To kolejny atak tego typu w ostatnim czasie.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako