Jak w Polsce siłownie obchodzą wprowadzone restrykcje?

Jak w Polsce siłownie obchodzą wprowadzone restrykcje?

W Polsce siłownie oraz kluby fitness znajdujące się w czerwonych strefach zostały objęte surowymi restrykcjami i są zamykane. Rząd nie zastosował takiego rozwiązania w przypadku kościołów czy galerii handlowych. Dlatego też niektóre siłownie postanowiły się przekształcić. W Krakowie powstał… Kościół Zdrowego Ciała.

Duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce zmusił rząd do podjęcia działań mających na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się wirusa. Na terenie kraju przybywa czerwonych stref, w których obowiązują surowe restrykcje.

W czerwonych strefach wprowadzono m.in. nakaz zamknięcia siłowni i klubów fitness. Podobne ograniczenia nie objęły jednak kościołów czy galerii handlowych. To wzbudziło sprzeciw wielu właścicieli i pracowników z branży fitness oraz osób prowadzących aktywny tryb życia.

W Krakowie jedna z siłowni postanowiła przemianować się na Kościół Zdrowego Ciała oraz sklep. Zajęcia sportowe prowadzone są w ramach wyjątkowych „wydarzeń religijnych”, a klienci mogą testować odpłatnie maszyny będące na wyposażeniu siłowni.

W weekend w siłowni pojawiła się policja, która wylegitymowała ćwiczące osoby. Sprawa jest weryfikowana i konsultowana z sanepidem oraz organami administrac

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako