Rekordowo wysokie ceny nieruchomości w UK

Rekordowo wysokie ceny nieruchomości w UK

W tym miesiącu ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordowo wysoki poziom. Jakim wydatkiem jest zakup mieszkania lub domu w UK?

Październik przyniósł średni wzrost cen ofert sprzedaży nieruchomości o 1,1 proc. w stosunku do września. Przeciętny wzrost wartości nieruchomości wyniósł 3534 funty. Oznacza to, że średni koszt zakupu domu w UK wynosi ok. 323530 funtów.

W porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku ceny mieszkań i domów na Wyspach są o 5,5 proc. wyższe. Oznacza to, że wartość nieruchomości jest wyższa średnio o 16818 funtów niż rok temu.

Tym samym odnotowano największy roczny wzrost cen domów w UK od ponad 4 lat. Firma Rightmove, która zajmuje się nieruchomościami w Wielkiej Brytanii, prognozuje, że to nie koniec drożenia nieruchomości. Według jej szacunków przed końcem tego roku roczna stopa wzrostu cen może osiągnąć ok. 7 proc.

Wzrost cen nieruchomości w UK wydaje się niespodziewany, biorąc pod uwagę zastój gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa oraz zaostrzenie lockdownu w wielu częściach kraju.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako