UK: Kwarantanna dla osób przybywających z Włoch, Watykanu i San Marino

UK: Kwarantanna dla osób przybywających z Włoch, Watykanu i San Marino

Osoby przybywające do UK z Włoch, Watykanu oraz San Marino będą musiały liczyć się z koniecznością odbycia 14-dniowej kwarantanny. Obowiązek ten ma wejść w życie od niedzieli od godziny 4.00 rano. Brytyjski rząd usunął natomiast z listy krajów niebezpiecznych Kretę.

Wczoraj we Włoszech odnotowano 8804 przypadki zachorowań na koronawirusa. Szacuje się, że odsetek nowych zakażeń w kraju wynosi 64 na 100 tys. osób. W niektórych północnych regionach Włoch sytuacja ponownie staje się krytyczna, a lekarze ostrzegają, że zaczyna brakować miejsc w szpitalach.

Według założeń brytyjskiego rządu kwarantanna dla podróżnych będzie nałożona na kraje, w których liczba nowych dziennych zakażeń przekroczy poziom 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Niedawno na listę krajów niebezpiecznych trafiła Polska i Turcja. Wczoraj poinformowano, że oprócz Włoch listę uzupełni również Watykan i San Marino.

Dobra wiadomość dla osób, które wybierają Kretę jako swój kierunek podróży – osoby powracające z tej greckiej wyspy nie będą musiały odbywać kwarantanny.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako