UK: Coronavirus marshals będą pilnowali tego, czy ludzie przestrzegają restrykcji

UK: Coronavirus marshals będą pilnowali tego, czy ludzie przestrzegają restrykcji

Brytyjski rząd planuje przeznaczyć 30 mln funtów na pomoc lokalnym councilom. Środki te mają zostać przeznaczone na lepsze egzekwowanie restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię. Służbom pomóc mają coronavirus marshals, którzy będą sprawdzali, czy ludzie trzymają się wytycznych.

W Wielkiej Brytanii ma zostać utworzona specjalna jednostka, której zadaniem będzie pomoc w egzekwowaniu wprowadzonych przez rząd restrykcji w związku z walką z koronawirusem. Media określają nowe służby mianem „coronavirus marshals”.

Jednostki mają zostać podzielone na dwie grupy. Pierwsza ma zajmować się działaniami prewencyjnymi m.in. rozdawaniem maseczek, płynu do dezynfekcji oraz odkażaniem niektórych miejsc. Ponadto ma zwracać uwagę na to, czy ludzie zachowują dystans społeczny.

Druga grupa będzie odpowiedzialna za pilnowanie wprowadzonych nakazów w tym m.in. tego, czy ludzie zasłaniają usta i nos w miejscach, w których jest to obowiązkowe. Ten oddział ma zostać również wyposażony w kamery, które będą służyć do nagrywania osób łamiących restrykcje.

Coronavirus marshals nie będą mogli jednak nikogo zatrzymać ani wystawić mandatu. W przypadku ujawnienia łamania restrykcji będą mogły jedynie zarejestrować to na kamerze oraz wezwać uprawnione do karania służby.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako