Anglia: Rząd wprowadza trzy stopnie restrykcji w związku z pandemią

Anglia: Rząd wprowadza trzy stopnie restrykcji w związku z pandemią

Wczoraj brytyjski rząd ogłosił wprowadzenie w Anglii trzech stopni restrykcji w związku z pandemią koronawirusa. Są one uzależnione od liczby zakażeń. Najwyższy stopień zostanie wprowadzony w regionie Liverpoolu w środę.

Pierwszy stopień (Tier 1 – Medium) to restrykcje średnie. Są to ograniczenia, które aktualnie obowiązują na większości obszaru Anglii. Mowa tu o zakazie spotykania się w grupie większej niż sześć osób oraz nakazie zamykania lokali gastronomicznych o godz. 22.

Drugi stopień (Tier 2 – High) – poziom wysoki zostanie wprowadzony na obszarach o zaostrzonych restrykcjach, obecnie w niemal całej północno-zachodniej Anglii z Manchesterem włącznie, północno-wschodniej Anglii oraz Birmingham i okolicach. Ponadto ma on obowiązywać w hrabstwie Nottinghamshire i Cheshire. Obowiązywać tutaj będą dodatkowe restrykcje w tym m.in.: zakaz spotykania się osób z różnych gospodarstw domowych w zamkniętych pomieszczeniach oraz grup wsparcia (tworzyć je mogły osoby mieszkające samotnie).

Trzeci stopień (Tier 3 – Very High) – poziom bardzo wysoki ma zostać wprowadzony w Liverpoolu i okolicach. Wprowadzony zostanie tutaj zakaz spotykania się w prywatnych ogrodach, ponadto zamknięte zostaną lokale gastronomiczne, siłownie, centra rozrywki, kasyna oraz zakłady bukmacherskie. Wydano ponadto zalecenie, aby unikać wjazdów i wyjazdów z obszarów objętych trzecim poziomem.

Bez względu na stopień nadal otwarte mają pozostać sklepy, szkoły oraz uniwersytety. Brytyjski premier zauważył, że najbliższe tygodnie będą trudne dla mieszkańców całego kraju.

Również w Szkocji planowane jest wprowadzenie podobnego systemu w związku z walką z koronawirusem. Według doniesień medialnych na podobne kroki mogą zdecydować się również władze Walii oraz Irlandii Północnej.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako