Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie od ASDA – dla kogo?

Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie od ASDA – dla kogo?

Asda oferuje bezpłatne szczepionki przeciwko grypie. Dostępne są one tylko w wybranych punktach drive-thru sieci. Kto może się zaszczepić za darmo?

Darmowa szczepionka przeciwko grypie jest dostępna od czwartku (8 października). Istnieje możliwość zaszczepienia się w wybranych trzynastu punktach drive-thru, które obsługują pracownicy Asda Pharmacy. Aby zakwalifikować się do bezpłatnego szczepienia, konieczne jest spełnienie kilku warunków.

Szczepionka przeznaczona jest dla osób, które są w dobrym stanie zdrowia i zaliczają się do jednej z grup. Mowa tu o: osobach powyżej 65. roku życia, kobietach w ciąży oraz pracownikach służby zdrowia, którzy najbardziej narażeni są na kontakt z pacjentem (w tym także pracownicy opieki społecznej).

Usługa ta skierowana jest także do osób, które cierpią na: astmę, COPD, chorobę nerek, neurologiczną, serca, wątroby lub cukrzycę.

Osoby, które są zainteresowane szczepieniem na grypę i spełniają warunki, muszą dokonać rezerwacji na stronie Asda. Po pozytywnym zakwalifikowaniu się do szczepienia otrzymuje się informację zwrotną o tym, kiedy i w jakim miejscu należy się pojawić na szczepieniu.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako