Polska: Od soboty restrykcje w związku z pandemią koronawirusa będą obowiązywały w całym kraju

Polska: Od soboty restrykcje w związku z pandemią koronawirusa będą obowiązywały w całym kraju

Władze Polski ogłosiły zaostrzenie restrykcji na terenie całego kraju w związku z gwałtownie rosnącą liczbą nowych zakażeń. Od soboty całe terytorium Polski zostanie objęte tzw. żółtą strefą.

Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty 10 października 2020 roku cała Polska zostanie objęta tzw. żółtą strefą. Dotychczas obowiązywał podział na strefę zieloną, żółtą i czerwoną.

Wraz z wprowadzeniem żółtej strefy na terytorium Polski obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (w tym także na ulicach). Limit osób na weselach zostanie ograniczony do 75 osób. W przypadku kin zapełnionych może być maksymalnie 25 proc. miejsc w salach. W lokalach gastronomicznych na jedną osobę przysługuje 4 mkw. Ponadto tego typu lokale nie mogą udostępniać klientom przestrzeni do tańczenia.

Natomiast w 38 powiatach wprowadzono tzw. czerwoną strefę. W ich przypadku lokale gastronomiczne będą mogły funkcjonować wyłącznie w godzinach od 6. do 22. Limit osób na imprezach okolicznościowych ograniczono do 50 osób.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako