Już od czwartku nowe restrykcje dotyczące lockdownu

Już od czwartku nowe restrykcje dotyczące lockdownu

Rząd Borisa Johnsona podjął decyzję o skróceniu godzin otwarcia restauracji, pubów, barów i innych lokali gastronomicznych w Anglii do godziny 22. To pierwszy krok w stronę zaostrzenia zasad lockdownu. Dzisiaj wieczorem rząd ma poinformować o kolejnych regulacjach.

Boris Johnson ma we wtorek wieczorem poinformować o wprowadzeniu konkretnych rozwiązań, których celem będzie zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Anglii. Jedno z nich ma dotyczyć skrócenia czasu pracy lokali gastronomicznych w całym kraju.

Najprawdopodobniej od czwartku lokale gastronomiczne będą mogły być czynne tylko do godziny 22. Zdaniem rządu pomoże to w wyhamowaniu wzrostu zakażeń. Ponadto Boris Johnson ma zwracać uwagę na konieczność przestrzegania zasad dystansu społecznego przez mieszkańców, konieczności noszenia maseczek i regularnego mycia rąk.

Według doniesień prasowych premier ma również zachęcać do pracy zdalnej, o ile nie wpłynie to negatywnie na działalność firmy.

Rząd rozważa zamiast wprowadzenie drugiego lockdownu zastosowanie tzw. circuit breaker. Mowa tu o strategii szybkiego zablokowania rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki wprowadzeniu 2 tygodni restrykcji w całym UK.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako