Anglia i Walia: Od dzisiaj koniec zakaz eksmisji

Anglia i Walia: Od dzisiaj koniec zakaz eksmisji

Dzisiaj zakończyła się rządowa ochrona lokatorów, która została wprowadzona w Anglii i Walii z uwagi na panującą pandemię. Tym samym przestaje obowiązywać zakaz eksmisji. Tysiące mieszkańców Anglii i Walii może spodziewać się otrzymania wypowiedzenia umowy.

Zakaz eksmisji w Anglii i Walii wprowadzono w marcu tego roku z powodu lockdownu, który pogorszył sytuację finansową i zawodową wielu osób. Partia Pracy oraz organizacje charytatywne apelowały o przedłużenie zakazu eksmisji, argumentując, że wielu osobom grozi bezdomność.

Organizacja pozarządowa Shelter informuje, że aż 230 tys. lokatorów w Anglii ma zaległości czynszowe, które powstały w okresie pandemii.

Po zniesieniu zakazu landlordzi będą mogli pozwać lokatorów do sądu w przypadku, gdy ci zalegają z opłatami za czynsz. Jeżeli nie będą w stanie uregulować zaległości, otrzymają nakaz eksmisji.

Właściciele, którzy zdecydowali się na wypowiedzenie umowy po 29 sierpnia, muszą liczyć się z tym, że lokatorom przysługuje obecnie 6-miesięczny okres wypowiedzenia.

Zakaz eksmisji nadal obowiązywać będzie na obszarach, w których wprowadzono lokalne lockdowny oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako