Czy mieszkańcom Wielkiej Brytanii grozi kolejny krajowy lockdown?

Czy mieszkańcom Wielkiej Brytanii grozi kolejny krajowy lockdown?

Brytyjskie media donoszą, że rząd Borisa Johnsona rozważa wprowadzenie dwutygodniowego lockdownu całego kraju. Miałby on zostać wprowadzony w październiku. To wynik wzrostu liczby zakażeń w wielu częściach UK.

Czołowi brytyjscy naukowcy na spotkaniu rządu mieli sugerować, że przerwa semestralna w szkole byłaby najlepszym momentem na ponowny lockdown. Wówczas uczniowie straciliby najmniej zajęć.

BBC donosi natomiast, że rząd zamknąłby sektor gastronomiczno-hotelowy, a szkoły i większość firm pozostawałyby otwarte.

Naczelny lekarz Anglii Chris Whitty ostrzega, że brak zdecydowanych działań przyniesie znaczną liczbę zgonów do końca października. Wielka Brytania ma znajdować się ok. 6 tygodni za Hiszpanią i Francją, które doświadczają właśnie drugiej fali epidemii.

Boris Johnson jeszcze w tym tygodniu zapowiadał, że jest przeciwny kolejnej krajowej blokadzie, ponieważ mogłoby to przynieść fatalne skutki dla całej gospodarki. Obecnie wprowadzane są jedynie lokalne lockdowny w miejscach, w których występują największe ogniska epidemii oraz szybki wzrost nowych zakażeń. Od dzisiaj zaostrzenie ograniczeń dotknęło niemal całą północno-wschodnią Anglię.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako