NHS wzywa, aby lekarze nie rezygnowali pochopnie z tradycyjnych wizyt pacjentów

NHS wzywa, aby lekarze nie rezygnowali pochopnie z tradycyjnych wizyt pacjentów

Przychodnie, które podlegają pod NHS England mają upewnić się, czy pacjenci są świadomi możliwości fizycznych wizyt u lekarza GP. Niektórzy chorzy mogą rezygnować z wizyty z uwagi na fakt, że błędnie myślą, iż konsultacje odbywają się wyłącznie w formie online.

NHS England chce, aby wszyscy pacjenci byli świadomi tego, że mogą skorzystać z tradycyjnej formy kontaktu z lekarzem GP. Od marca do lipca tego roku połowa ze 102 mln wizyt u GP odbyła się za pomocą wideokonferencji lub telekonferencji.

Royal College of GPs odpowiedziało, że taka forma wizyt nie odbiła się na skuteczności czy jakości usług lekarzy. Według statystyk ok. 2/3 osób, które korzystały z wideokonferencji lub telekonferencji, była zadowolona z jakości usług. Zaobserwowano nawet wzrost liczby pacjentów, którzy preferują wyłącznie wirtualny kontakt z lekarzami.

NHS zaapelowało jednocześnie, aby lekarze nie rezygnowali pochopnie z tradycyjnych wizyt, ponieważ w niektórych przypadkach jedynie na żywo można upewnić się, jaki jest stan zdrowia pacjenta. Według badań przed zimą niektórzy z pacjentów woleliby zobaczyć się z lekarzem pierwszego kontaktu „twarzą w twarz”.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako