UK: Zobacz, w jakich miejscach wprowadzony zostanie nakaz pozostawiania danych osobowych

UK: Zobacz, w jakich miejscach wprowadzony zostanie nakaz pozostawiania danych osobowych

Dotychczas pozostawianie danych osobowych w pubach, restauracjach, salonach fryzjerskich, kosmetycznych lub też miejscach turystycznych w UK było dobrowolne. Od 18 września zaostrzone zostają jednak zasady lockdownu i nakaz ten obejmie wszystkich mieszkańców Wysp korzystających z tego typu usług.

W poniedziałek w Anglii wprowadzono zakaz spotkań powyżej 6 osób. Za złamanie tej zasady grozi nawet 3,2 tys. funtów. Od piątku, 18 września, ma natomiast zacząć obowiązywać nakaz pozostawiania swoich danych osobowych w takich miejscach jak: bary, kawiarnie, restauracje, salony fryzjerskie, kosmetyczne, kina oraz miejsca turystyczne (np. zoo).

Pozostawienie danych osobowych będzie obowiązkowe. Wyłączone z tego nakazu mają być jedynie osoby biorące jedzenie lub napoje na wynos. Konieczne będzie pozostawienie następujących informacji: imię, nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mailowy. Firmy będą przechowywały dane przez 21 dni. Jeżeli zostaną o to poproszone, przekażą je do systemu NHS Test and Trace.

Osoby, które nie zgodzą się na pozostawienie swoich danych, mogą nie zostać wpuszczone do danego lokalu. Lokal, który nie weźmie danych od klienta, musi natomiast liczyć się z karą grzywny.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako