Brytyjska nastolatka, która śmiertelnie potrąciła Polkę nie trafi do więzienia

Brytyjska nastolatka, która śmiertelnie potrąciła Polkę nie trafi do więzienia

Brytyjski sąd wydał wyrok w sprawie nastolatki, która śmiertelnie potrąciła Polkę. Młoda kobieta nie została jednak skazana na karę więzienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 14.30 w dniu 24 grudnia 2018 roku w St Helens (hrabstwo Merseyside). W wypadku samochodowym zginęła kobieta z Polski. Sprawczynią była 19-letnia Brytyjka. Młoda kobieta potrąciła Polkę, która na co dzień mieszkała w St Helens.

Życia 32-letniej Polki nie udało się uratować. Była ona hospitalizowana przez ponad 2 tygodnie, zmarła 8 stycznia 2019 roku.

19-letnia sprawczyni wypadku współpracowała ze służbami. Nie próbowała uciekać z miejsca wypadku. Ustalono, że Brytyjka przejechała na czerwonym świetle, tracąc koncentrację za kierownicą.

Ostatecznie sędzia nie zdecydował się na wymierzenie kary więzienia. Młoda kobieta została skazana na prace społeczne w wymiarze 150 godzin. Ponadto odebrano jej prawo jazdy na rok. Brytyjka została zobowiązana do pokrycia kosztów sądowych oraz victim surcharge (oba po 85 funtów).

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako