UK: Supermarkety planują zatrudnić tysiące nowych pracowników

UK: Supermarkety planują zatrudnić tysiące nowych pracowników

W Wielkiej Brytanii kolejne sieci supermarketów poinformowały o tym, że zamierzają zatrudnić nowych pracowników. Ma to związek z rosnącą popularnością zakupów spożywczych online. W branży handlowej utworzono już kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy po wybuchu pandemii.

Ostatnio o swojej decyzji zatrudnienia nowych pracowników poinformowało m.in. Tesco, Amazon oraz Sainsbury’s. Teraz grono to poszerzyły sieci Iceland i Morrisons.

W sieci Morrisons w ubiegłym roku pracowało ok. 97 tys. osób. Podczas pandemii ich liczba została powiększona o ok. 45 tys. pracowników tymczasowych. 25 tys. z nich nadal pracuje w supermarketach, a 6 tys. otrzymało umowę na stałe.

Taki boom w branży handlowej ma związek z rosnącą popularnością zakupów spożywczych online. W ostatnim czasie stały się one preferowaną formą handlu. Aktualnie blisko połowa zakupów spożywczych odbywa się przez Internet.

Iceland zamierza zatrudnić ok. 3 tys. dodatkowych pracowników. Ponadto firma przygotowuje się do współpracy partnerskiej z Uber Eats.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako