Anglia: Rząd zaostrza zasady lockdownu. Powodem wzrost liczby zakażeń w kraju

Anglia: Rząd zaostrza zasady lockdownu. Powodem wzrost liczby zakażeń w kraju

Od poniedziałku (14 września) w Anglii będą obowiązywały zaostrzone zasady lockdownu. Jedną z planowanych zmian jest zmniejszenie liczby osób mogących brać udział w spotkaniu towarzyskim – z 30 do 6 osób.

Powodem decyzji brytyjskiego rządu jest wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. Nowy limit 6 osób biorących udział w spotkaniach dotyczy zarówno osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych (w tym w domach prywatnych), jak i na świeżym powietrzu. Zasady dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Osoby, które nie będą przestrzegały nowych regulacji, muszą liczyć się z karą grzywny w wysokości 100 funtów – w przypadku pierwszego wykroczenia. Za każde kolejne wykroczenie kara będzie podwajana. Maksymalnie może ona wynieść 3200 funtów.

Z większą liczbą osób dozwolone pozostaną spotkania w celach zawodowych i edukacyjnych oraz niektóre spotkania towarzyskie. Tymi wyjątkami są tzw. bański wsparcia, spotkania jednego gospodarstwa domowego, w którym mieszka więcej niż 6 osób, wesela i pogrzeby, a także uprawianie sportów zawodowych. Pełną listę wyjątków rząd opublikuje jeszcze przed poniedziałkiem.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako