Pomysł na darmową komunikację publiczną w Londynie

Pomysł na darmową komunikację publiczną w Londynie

Londyn ma plan na ratowanie gospodarki w związku z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Według doniesień medialnych planowane jest wprowadzenie programu darmowych przejazdów komunikacją publiczną po Londynie.

Program ma nosić nazwę First Ride Free. Zgodnie z jego założeniami osoby, które nie podróżowały do centrum Londynu od czasu blokady, będą mogły skorzystać z darmowego jednego biletu dobowego na podróż pociągiem, metrem i autobusem.

Program ten ma pokazać, że powrót do biur, restauracji, sklepów, muzeów czy też galerii jest bezpieczny. Według zwolenników pomysłu plan ten może zadziałać podobnie jak Eat Out To Help Out. Dzięki temu ostatniemu Brytyjczycy chętniej zaczęli odwiedzać restauracje, bary i puby.

To stres związany z korzystaniem ze środków komunikacji publicznej ma być głównym powodem, dla którego ludzie obawiają się powrotu do pracy oraz nie chcą spędzać wolnego czasu w centrum Londynu.

Rzecznik TfL przyznał, że First Ride Free jest jedną z rozważanych propozycji, która ma na celu zachęcenie do powrotu do centrum Londynu oraz wsparcie gospodarki brytyjskiej stolicy.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako