Birmingham: Policja aresztowała mężczyznę podejrzewanego o ataki z użyciem noża

Birmingham: Policja aresztowała mężczyznę podejrzewanego o ataki z użyciem noża

Policja zatrzymała mężczyznę powiązanego z serią ataków z użyciem noża w Birmingham. Doszło do nich w niedzielę w nocy. West Midlands Police ustaliło, że nie był to zamach terrorystyczny ani też zbrodnia z nienawiści.

W wyniku wczorajszych ataków zginęła jedna osoba. Siedem osób zostało rannych, dwie z nich odniosły poważne obrażenia. Ich życiu nie zagraża jednak żadne niebezpieczeństwo.

Do ataków w Birmingham doszło pomiędzy 0.30 a 2.20 w niedzielę. Funkcjonariusze policji uznają, że wszystkie z nich są powiązane. Badany jest motyw napaści.

Do pierwszego ataku doszło po północy na Constitution Hill. Jedna osoba odniosła powierzchowne rany. Kolejny atak miał miejsce w pobliżu stacji kolejowej Snow Hill ok. 20 minut później. Tutaj ranna została kobieta oraz ciężko ranny mężczyzna. Kolejny atak miał miejsce na Irving Street ok. 1.50. Śmierć poniósł tutaj 23-letni mężczyzna. Kolejna ofiara została również ciężko ranna. Ostatni atak miał miejsce ok. godziny 2.20 na Hurst Street. Rannych zostało dwóch mężczyzn oraz ciężko ranna jedna kobieta.

Według wstępnych ustaleń policji ofiarami nożownika byli przypadkowi przechodnie. Nie ma jedna dowodów na to, aby był to zamach terrorystyczny lub zbrodnia na tle nienawiści.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o związek z tą sprawą. Obecnie jest on przesłuchiwany. Ma usłyszeć zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako