Specjalny dodatek finansowy dla osób poddających się izolacji

Specjalny dodatek finansowy dla osób poddających się izolacji

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy będą zmuszeni do pozostania w swoich domach i poddania się samoizolacji, a są najniżej opłacani, będą mogli liczyć na specjalny dodatek finansowy. Na wsparcie mogą również liczyć osoby, które mieszkają wspólnie z poddającymi się kwarantannie.

Nowy program ma wystartować w przyszły wtorek. Będzie obowiązywał w regionach, w których została przywrócona część ograniczeń oraz zanotowany został znaczący wzrost liczby nowych zakażeń. W pierwszej kolejności będzie obowiązywał w gminach Blackburn with Darwen, Pendle oraz Oldham.

Z dodatku będą mogli skorzystać ci, którzy pobierają Universal Credit lub Working Tax Credit, a zmuszeni będą pozostać w swoich domach bez możliwości pracy zdalnej.

Wsparcie ma wynosić 130 funtów za 10 dni kwarantanny lub 182 funty za 14 dni kwarantanny. Dodatkowe fundusze nie będą wpływać na wysokość innych otrzymywanych świadczeń.

Z pomocy mogą również skorzystać osoby, które mogły mieć styczność z zakażonym i otrzymały stosowną informację z systemu NHS Test&Trace.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako