UK: Kolejne kraje z obowiązkiem kwarantanny dla osób przyjezdnych

UK: Kolejne kraje z obowiązkiem kwarantanny dla osób przyjezdnych

Wielka Brytania dodała kolejne kraje do listy państw, z których przyjezdni muszą poddać się kwarantannie. Od 8 sierpnia obowiązek ten dotyczyć będzie przyjezdnych z Belgii, Bahamów oraz Andory. Rząd poinformował, że na tej liście może znaleźć się również Francja.

Nowe regulacje wejdą w życie 8 sierpnia o godzinie 4 rano. Przyjezdni z Belgii, Bahamów oraz Andory muszą się liczyć z odbyciem 14-dniowej kwarantanny. Jednocześnie brytyjski rząd zapowiedział, że jeżeli będzie to konieczne, kolejne kraje zostaną dodane do listy. Poinformowali podróżnych, że ci powinni liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami.

Kolejnym krajem, który znajdzie się na brytyjskiej liście, może być Francja. Uważnie śledzone są statystyki zachorowań w tym państwie. Brytyjski organ rządowy Joint Biosecurity Centre stale monitoruje niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Uwzględnia takie czynniki jak m.in. wzrost zachorowalności i śmiertelności, odsetek populacji, który jest zarażony, zakażalność oraz liczba przeprowadzonych w danym kraju testów.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako