UK: Kolejne firmy ogłaszają zwolnienia pracowników

UK: Kolejne firmy ogłaszają zwolnienia pracowników

Biuro podróży Hays Travel, które przejęło wszystkie placówki Thomasa Cooka, poinformowało, że zamierza zwolnić ok. 20 proc. całego personelu. Przejście spółki w stan likwidacji ogłosiła także sieć siłowni i sklepów ze sprzętem sportowym DW Sports. Pracę stracić może ok. 1700 osób.

Hays Travel zdecydował się na zwolnienia pracowników w związku z kryzysem w branży turystycznej. Nie bez znaczenia jest również decyzja brytyjskiego rządu o przywróceniu kwarantanny dla osób powracających z Hiszpanii oraz zalecenie o powstrzymaniu się od podróży do tego kraju. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników Hays Travel, jak i osób, które zostały przyjęte od Thomasa Cooka. Pracę ma stracić 878 pracowników.

DW Sports prowadzi 73 siłownie oraz 75 sklepów w UK. Spółka poinformowała o zamknięciu swoich sklepów. Firma ma współpracować z wierzycielami, aby uratować jak największą liczbę siłowni. Decyzje DW Sports nie będą miały wpływu na sieć Fitness First oraz 43 siłownie, które należą do tej grupy. Firma chce uratować jak najwięcej miejsc pracy, usuwając się z nierentownych obecnie działalności. Szacuje się, że zwolnionych zostanie 1700 pracowników.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako