Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie obowiązku noszenia rękawiczek ochronnych

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie obowiązku noszenia rękawiczek ochronnych

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie nakazu noszenia rękawiczek ochronnych podczas zakupów. Jest to jeden z pomysłów, którego celem miałoby być zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

Temat obowiązku noszenia rękawiczek poruszono w piątek podczas debaty w Izbie Lordów dotyczącej przepisów w zakresie przeciwdziałania Covid-19. Wiceminister zdrowia James Bethell przyznał, że rozważane jest wprowadzenie nakazu noszenia rękawiczek.

Żaden kraj na świecie nie zaleca swoim obywatelom używania rękawiczek. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że regularne, dokładne mycie rąk jest lepszą formą ochrony przed zakażeniem koronawirusem.

Niedawno wprowadzono obowiązek zakrywania twarzy m.in. w sklepach, centrach handlowych, urzędach pocztowych, bankach oraz supermarketach. Niektóre brytyjskie supermarkety zapowiedziały, że pracownicy nie będą jednak egzekwować tego, czy klienci stosują się do nakazu i noszą maseczki. W niektórych regionach kraju także policja zapowiedziała, że nie będzie reagować na doniesienia, że ktoś wszedł do sklepu bez zakrycia twarzy.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako