UK: McDonald’s ponownie otwiera swoje restauracje

UK: McDonald’s ponownie otwiera swoje restauracje

Dzisiaj sieć restauracji szybkiej obsługi Mc Donald’s ponownie otwiera 700 swoich punktów w UK. 15 lipca testowo otwarto 4 restauracje tej sieci.

Wizyta w Mc Donald’s wiąże się jednak z wieloma ograniczeniami. Klienci, którzy chcą zjeść w lokalu, muszą skorzystać z zamówienia bezpośrednio do stolika. Głównymi kanałami sprzedaży pozostaną jednak zamówienia na wynos, drive-thru oraz zamówienia online z dowozem.

Według rządowych wytycznych każda osoba, która zdecyduje się na zjedzenie w lokalu, będzie zobowiązana do zostawienia swoich danych kontaktowych. Konieczne jest zeskanowanie kodu QR przy stolikach oraz uzupełnienie danych w telefonie.

Ponadto w restauracjach obowiązują inne środki ostrożności, w tym m.in.: zasada dwóch metrów dystansu społecznego, dezynfekcja rąk przed wejściem do lokalu, ruch jednostronny w restauracjach (w tym celu umieszczono specjalne oznaczenia na podłodze).

Miejsca do zamówień są dezynfekowane co 30 minut. Kasjerzy są natomiast zasłonięci specjalnym ekranem ochronnym. Preferowana jest płatność bezdotykowa.

W niektórych restauracjach McDonald’s od 1 sierpnia będzie można skorzystać z 50 proc. rządowej zniżki na jedzenie. Zniżka ta nie będzie jednak obowiązywała we wszystkich punktach.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako