Awaryjne lądowanie samolotu z Krakowa do Dublina

Awaryjne lądowanie samolotu z Krakowa do Dublina

Samolot linii Ryanair z Krakowa do Dublina wczoraj wieczorem musiał awaryjnie lądować na lotnisku Stansted. Powodem była znaleziona w toalecie notatka z informacją o ładunku wybuchowym, który miał znajdować się na pokładzie.

Zdarzenie miało miejsce na pokładzie samolotu, który ok. 16.30 czasu polskiego wystartował z Krakowa (lot FR1902). O 18.30 czasu GMT maszyna została skierowana na lotnisko Stansted.

W trakcie lotu znaleziono w jednej z toalet notatkę z informacją o tym, że na pokładzie umieszczone zostały materiały wybuchowe. Kapitan zadziałał zgodnie z procedurą, kierując maszynę na najbliższe lotnisko. Samolot wylądował, po czym skierowano go do odległego stanowiska. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład maszyny. W powietrzu Boeingowi linii Ryanair towarzyszyły dwa myśliwce RAF Typhoon.

Dokładnie przeszukano pokład, jednak niczego nie znaleziono. Maszyna została oddana przewoźnikowi, a pasażerowie, którzy lecieli do Dublina, zostali skierowani do samolotu zastępczego.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 47 lat. Nie podano ich tożsamości. Są oni podejrzewani o pozostawienie w toalecie notatki z informacją o materiałach wybuchowych znajdujących się na pokładzie.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako