Leicester objęto lokalną blokadą ze względu na duży wzrost liczby nowych zachorowań

Leicester objęto lokalną blokadą ze względu na duży wzrost liczby nowych zachorowań

W ostatnich dniach w Leicester szybko wzrastała liczba nowych zakażeń na koronawirusa. Brytyjski rząd zdecydował o objęciu miasta lokalną blokadą.

Dzisiaj ponownie zamknięto wszystkie sklepy oprócz tych, które sprzedają niezbędne produkty. Od czwartku zamknięte mają zostać szkoły. Zaleca się, aby mieszkańcy pozostali w swoich domach. Rząd polecił również powstrzymanie się od podróży z i do Leicester.

Miasto zostało wyłączone z następnej fazy znoszenia ograniczeń. A Anglii od soboty otwarte zostaną m.in. restauracje, puby, kina, muzea, hotele oraz salony fryzjerskie.

W ciągu ostatniego tygodnia w Leicester odnotowano aż 10 proc. wszystkich nowych zakażeń koronawirusem w Anglii. Podjęte działania mają zostać poddane przeglądowi za 2 tygodnie. Ograniczenia mają zostać utrzymane tak długo, jak będzie występowała taka konieczność.

Jednocześnie brytyjski rząd zapowiada, że w przypadku wzrostu liczby nowych zakażeń wszelkie kroki dotyczące znoszenia ograniczeń, mogą zostać cofnięte. Jeżeli wzrost będzie widoczny w konkretnym obszarze, jak np. w Leicester, mogą zostać wprowadzone lokalne blokady.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako