Royal Mail zamierza zwolnić 2 tysiące pracowników

Royal Mail zamierza zwolnić 2 tysiące pracowników

W związku z restrukturyzacją spowodowaną pandemią koronawirusa i dodatkowymi wyzwaniami Brytyjska Poczta Królewska poinformowała o planowanym zwolnieniu ok. 2000 pracowników.

Zwolnienia mają dotyczyć głównie kadry menadżerskiej, która zatrudniona jest w działach handlu, IT oraz finansach. Niezagrożone mają być stanowiska listonoszy i doręczycieli. W 2019 roku w Royal Mail zatrudnionych było ok. 192 tys. pracowników. Niemal 10 tys. z nich stanowili pracownicy na stanowiskach kierowniczych.

Oszacowano, że Brytyjska Poczta Królewska zaoszczędzi ok. 130 mln funtów rocznie po dokonaniu planowanych zwolnień. Ponadto Royal Mail zamierza w ciągu dwóch lat ograniczyć inwestycje kapitałowe o ok. 300 mln funtów.

Podano, że w ciągu roku do 29 marca spadły skorygowane zyski operacyjne o 13,6 proc. Na najbliższy rok rozliczeniowy spółka opracowała dwa scenariusze. Według optymistycznej wersji dochody przedsiębiorstwa spadną o ok. 250 mln funtów. Najgorszy scenariusz zakłada spadek o ok. 600 mln funtów.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako