UK: Kolejny etap luzowania restrykcji w związku z pandemią koronawirusa

UK: Kolejny etap luzowania restrykcji w związku z pandemią koronawirusa

Boris Johnson zapowiedział, że od 4 lipca w Anglii swą działalność będą mogły wznosić m.in. puby, hotele, hostele, restauracje, kina, galerie, muzea, salony fryzjerskie oraz świątynie. Ponadto zmniejszony zostanie obowiązkowy dystans społeczny pomiędzy ludźmi – z 2 metrów do 1 metra.

Boris Johnson, zapowiadając kolejny etap luzowania restrykcji, zaznaczył jednocześnie, że najważniejsze, aby nadal zachować ostrożność. Wyraził również nadzieję, że Brytyjczycy pozostaną w pełni świadomi zagrożenia związanego z szalejącym koronawirusem.

W miejscach, w których nie można zachować dystansu dwóch metrów, wprowadzona zostanie zasada „jednego metra plus”. Oznacza to, że konieczne będzie zachowanie dodatkowych środków ostrożności w postaci m.in. montażu ekranów, zapewnienia środków do dezynfekcji rąk, zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego oraz odwrócenia się do siebie tyłem.

W hotelach, hostelach, apartamentach, domach wakacyjnych, letniskowych, kwaterach, parkingach dla samochodów kempingowych, bibliotekach, świetlicach, miejscach kultu, pubach, kawiarniach, restauracjach, stołówkach, kinach, salach koncertowych, teatrach, galeriach i muzeach, a także salonach fryzjerskich, siłowniach, lodowiskach oraz obiektach rekreacyjnych na świeżym powietrzu muszą zostać wprowadzone zasady zmniejszające ryzyko zakażenia.

Nie zdecydowano się na uruchomienie klubów nocnych, kręgielni, kasyn, krytych lodowisk, ośrodków spa, salonów piękności, masażu, tatuażu, manikiurzystów, studia fitness i tańca, siłowni i zamkniętych obiektów sportowych, parków wodnych i basenów, a także centrów konferencyjnych i wystawienniczych.

Od 4 lipca możliwe będzie spotykanie się w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza gospodarstwa domowego. Na zewnątrz można będzie gromadzić się w grupach do 6 osób z różnych gospodarstw domowych przy zachowaniu zasad dystansu. Dwa gospodarstwa domowe dowolnej wielkości również będą mogły się ze sobą spotykać.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako