Reading: Uczczono pamięć trzech ofiar sobotniego ataku

Reading: Uczczono pamięć trzech ofiar sobotniego ataku

Dzisiaj przed południem mieszkańcy Reading uczcili minutą ciszy pamięć trzech ofiar, które zginęły z rąk libijskiego azylanta w sobotę wieczorem w miejskim parku.

Burmistrz Reading David Stevens poprosił mieszkańców miasta, aby wraz z nim uczcili minutą ciszy ofiary sobotniego ataku. Jednocześnie złożył kondolencje wszystkim osobom dotkniętym tragedią.

Jedną z ofiar jest 36-letni nauczyciel z gimnazjum znajdującego się w pobliskiej miejscowości Wokingham, drugą 39-letni Amerykanin od 15 lat mieszkający w UK. Nie podano, kim jest trzecia ofiara napastnika.

25-letni Khair Saadallah według świadków podbiegł w parku do grupy 8-10 osób. Krzyczał niezrozumiałe słowa. Zaczął dźgać w szyję i w bok osoby, które miał w swym zasięgu. Podczas ucieczki zaatakował innych ludzi. Mężczyzna pochodził z Libii. Kilka lat temu przybył do UK i otrzymał azyl. Podczas swojego pobytu odbywał niewielkie wyroki za drobne przestępstwa. W 2019 roku przez pewien czas znajdował się pod obserwacją służb.

Napastnik niemal od razu został zatrzymany przez policję. Obecnie przebywa w areszcie. Zdarzenie jest traktowane jako atak o charakterze terrorystycznym.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako