UK: Jesienią wprowadzone zostaną zielone tablice rejestracyjne

UK: Jesienią wprowadzone zostaną zielone tablice rejestracyjne

Minister transportu Grant Shapps poinformował, że jesienią br. wejdzie w życie pomysł dotyczący zielonych tablic rejestracyjnych. Otrzymają je za darmo użytkownicy samochodów, które nie wydzielają żadnych szkodliwych spalin.

Wprowadzenie zielonych tablic rejestracyjnych to sposób na podkreślenie tego, że coraz więcej osób ma możliwość korzystania z ekologicznych środków transportu. Tym samym ekologiczni kierowcy zostaną wyróżnieni, a samochody na prąd będą prezentowały się atrakcyjniej w oczach użytkowników.

Ponadto zielona tablica rejestracyjna będzie wiązała się z licznymi benefitami. Użytkownicy takich pojazdów nie będą musieli uiszczać opłaty ULEZ w Londynie. Będą mogli natomiast bezpłatnie parkować w wielu prestiżowych strefach. Każda gmina w UK musi stworzyć własną listę programu premii dla właścicieli ekologicznych samochodów.

Rząd przygotował również specjalne benefity dla właścicieli małych firm. Ci, którzy posiadają vany na benzynę, będą mogli starać się o 6 tys. funtów dofinansowania na wymianę starego samochodu na nowy – elektryczny.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako