Firma z Cambridge ruszyła z masową produkcją szczepionki na koronawirusa

Firma z Cambridge ruszyła z masową produkcją szczepionki na koronawirusa

Firma AstraZeneca poinformowała o rozpoczęciu masowej produkcji szczepionek na koronawirusa. Nie zakończono jeszcze testów klinicznych, jednak przedsiębiorstwo chce być gotowe na rozdysponowanie preparatu, gdy potwierdzona zostanie jego skuteczność.

AstraZeneca to brytyjsko-szwedzka firma z siedzibą w Cambridge. Rozpoczęła ona produkcję szczepionki na koronawirusa. Gdy zakończą się testy kliniczne, a skuteczność preparatu zostanie potwierdzona, szczepionka w odpowiedniej ilości będzie gotowa dla pacjentów.

Szacuje się, że AstraZeneca jest w stanie wyprodukować 2 miliardy szczepionek. Połowa wytworzonych preparatów ma zostać przekazana do krajów biednych i rozwijających się. Decyzja firmy o starcie produkcji jest dość ryzykowna pod względem finansowym. Przed zakończeniem testów klinicznych nie da się określić, czy preparat na pewno jest skuteczny.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że nie zamierza zarabiać na szczepionce podczas epidemii. Formuła preparatu została opracowana przez naukowców z Oxford University.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako