Nielegalni imigranci próbowali dostać się do UK w polskiej ciężarówce

Nielegalni imigranci próbowali dostać się do UK w polskiej ciężarówce

W poniedziałek w polskiej ciężarówce jadącej autostradą M11 na obrzeżach Bishop’s Stortford znaleziono siedmiu nielegalnych imigrantów. Polski kierowca został przesłuchany i zwolniony. Na razie nie usłyszał żadnych zarzutów.

W poniedziałek ok. godziny 13.45 policja otrzymała zgłoszenie, że na przyczepie jednej z ciężarówek znajdują się ludzie. Byli oni przewożeni w chłodni. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania pojazdu w pobliżu Bishop’s Stortford na autostradzie M11. Kierowcą był Polak, który pracował dla polskiej firmy zajmującej się transportem żywności.

Aresztowano siedmioro nielegalnych imigrantów, którzy najprawdopodobniej pochodzą z Afryki. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 30 lat. Żaden z nich nie wymagał pomocy medycznej.

43-letni kierowca został zatrzymany w związku z łamaniem praw imigracyjnych. Polak został przesłuchany, a następnie zwolniony. Dotychczas nie usłyszał żadnych zarzutów.

Według oświadczenia pracodawcy Polaka nielegalni imigranci mieli włamać się do samochodu podczas nocnej przerwy kierowcy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako