Brytyjczycy z zakazem wstępu na Cypr

Brytyjczycy z zakazem wstępu na Cypr

Z uwagi na dużą liczbę ofiar śmiertelnych oraz zakażeń na koronawirusa Wielka Brytania trafiła na czarną listę Cypru. Brytyjczycy najprawdopodobniej w tym roku nie będą mogli udać się do tego kraju na wakacje. Warto wspomnieć, że zakaz ten ominął turystów z Polski.

Cypr ma otworzyć się na turystów już w czerwcu. Okazuje się jednak, że kraj ten stworzył listę państw, których obywatele będą mogli przekroczyć jego granice. Cypr ma zezwolić na bezpośrednie loty z 19 europejskich państw. Część z turystów będzie mogła odwiedzić ciepły kraj od 9 czerwca, a kolejna część od 20 czerwca.

Cypr przy tworzeniu listy państw, których obywatele będą mogli przylecieć na wakacje, uwzględniał statystyki epidemiologiczne. W pierwszej fazie granice zostaną otwarte dla obywateli: Grecji, Malty, Bułgarii, Norwegii, Austrii, Finlandii, Słowenii, Węgier, Izraela, Danii, Niemiec, Słowacji i Litwy. Natomiast w przypadku drugiego etapu na wakacje będą mogli polecieć mieszkańcy: Szwajcarii, Polski, Rumunii, Chorwacji, Estonii i Czech.

Wielka Brytania nie znalazła się na żadnej z list. Ma to świadczyć o tym, że kraj ten źle radzi sobie z walką z koronawirusem.

Należy jednak zaznaczyć, że aby dostać się na Cypr, nie wystarczy być obywatelem któregoś z powyższych krajów. Pomiędzy 9 a 13 czerwca konieczne będzie wykonanie także testu na koronawirusa w ciągu 72 godzin przed planowanym odlotem.

1 czerwca na Cyprze zniesiona zostanie przymusowa kwarantanna dla osób wjeżdżających. Również w tym dniu swą działalność wznowią hotele.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako