Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie zezwolenia na spotkania na świeżym powietrzu w małych grupach

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie zezwolenia na spotkania na świeżym powietrzu w małych grupach

Boris Johnson poinformował o opracowaniu planów, które umożliwiłyby Brytyjczykom na spotkania na świeżym powietrzu w małych grupach. Tzw. społeczne bańki mają być elementem kolejnego luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Premier Wielkiej Brytanii poinformował, że od 1 czerwca będzie możliwe wznowienie pracy salonów samochodowych oraz punktów handlowych na świeżym powietrzu. Planuje się, że od 15 czerwca otwarte zostaną wszystkie sklepy detaliczne w Anglii.

Otwarcie poszczególnych miejsc ma być jednak uzależnione od tego, czy będą one spełniały rządowe wytyczne dotyczące zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz właściwego dystansu pomiędzy klientami.

Rząd ma również pracować nad możliwością dopuszczenia do niewielkich spotkań na świeżym powietrzu. Mowa tu o wspólnym grillowaniu oraz przyjęciach w ogrodzie. Zasadą mają być spotkania w tzw. społecznych bańkach, czyli maksymalnie do 10 osób.

Zgodnie z tą zasadą każde gospodarstwo domowe może zostać poszerzone o grupę najbliższych członków rodziny oraz znajomych. Pozwala to na swobodne spotykanie się z nimi poza domem.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako