UK: 7 dni izolacji dla osób, które stracą węch lub smak

UK: 7 dni izolacji dla osób, które stracą węch lub smak

W UK zaburzenia węchu i smaku oficjalnie uznano za objawy COVID-19. Według zastępcy naczelnego lekarza Anglii Jonathana Van-Tama każdy, kto doświadcza takich symptomów, powinien izolować się przez 7 dni.

Za główne początkowe objawy COVID-19 uważa się gorączkę i kaszel. Według Van-Tama uzupełnienie tej listy o zaburzenia węchu i smaku pomoże w zwiększeniu wykrywalności choroby o co najmniej 2 proc. (z 91 do 93 proc.).

Izolacja osób, które utraciły węch lub smak, mogłaby pomóc w zapobiegnięciu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi osoby takie powinny pozostać w domu przez co najmniej 7 dni. Pozostali członkowie gospodarstwa domowego powinni natomiast izolować się przez 14 dni – nawet jeżeli nie mają żadnych objawów.

Przez ostatnie tygodnie przeprowadzono kilka badań, które wykazały, że zaburzenia węchu i smaku mogą być jednym z symptomów zakażenia koronawirusem. Według analizy prof. Tima Spectora z Kings College London nawet 59 proc. osób chorych zgłaszało utratę węchu i smaku.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako