Ryanair zapowiada obniżki cen biletów, by zachęcić ludzi do podróżowania

Ryanair zapowiada obniżki cen biletów, by zachęcić ludzi do podróżowania

Ryanair z pewnością nie wróci do normalnych kursów do 17 czerwca. Przewoźnik zrezygnował z opłat za zmianę terminów lotów zarezerwowanych do końca maja. Linie lotnicze planują również obniżenie cen biletów, aby zachęcić ludzi do podróżowania, gdy pandemia ustanie.

Prezes Ryanair Eddie Wilson zapowiada, że ceny biletów zostaną obniżone, aby zwiększyć liczbę podróżnych. Jego zdaniem na razie nie powinno się pozwolić, aby ceny biletów poszły w górę. To najlepszy sposób na walkę z kryzysem spowodowanym przestojem w związku z pandemią.

Niektóre linie lotnicze (m.in. Air France-KLM, TUI, Lufthansa, SAS) są jednak krytycznie nastawione do pomysłów Ryanaira. Większość z nich stara się o wsparcie od lokalnych rządów, aby normalnie funkcjonować w najbliższym czasie.

Wilson zauważył, że duże linie lotnicze najczęściej ratowane są przez pieniądze z budżetów państw. A mali przewoźnicy, jak Ryanair, muszą radzić sobie sami z kryzysem.

Sposobem Ryanaira na walkę z kryzysem jest obniżenie cen biletów oraz zrezygnowanie z opłat za zmianę terminów lotów zarezerwowanych do końca maja, które zostaną przełożone do końca sierpnia. Ma to zachęcić ludzi do podróżowania w czasie po pandemii.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako