Boris Johnson apeluje do Brytyjczyków o pozostanie w domach przez najbliższe trzy tygodnie

Boris Johnson apeluje do Brytyjczyków o pozostanie w domach przez najbliższe trzy tygodnie

Premier UK poinformował o zamknięciu Wielkiej Brytanii na najbliższe trzy tygodnie. Zaapelował do mieszkańców Wysp, aby pozostali w domach. Niezastosowanie się do zaleceń może grozić wysokimi karami.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której Boris Johnson zaapelował do Brytyjczyków, aby pozostali w swoich domach. Ma to pomoc w walce z epidemią. Mieszkańcy UK będą mogli opuszczać mieszkania wyłącznie w konkretnych sytuacjach. Mowa tu o konieczności wykonania zakupów, uprawianiu niektórych sportów na świeżym powietrzu, wizycie u lekarza, pomocy osobie tego wymagającej oraz wyjściach do pracy. Premier zaleca, aby wstrzymać się ze spotkaniami z rodziną oraz znajomymi.

Policja może ukarać karą grzywny osoby, które nie będą stosowały się do zaleceń. Wprowadzono również zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Zamknięto sklepy, które nie sprzedają niezbędnych do życia produktów, a także place zabaw, biblioteki i świątynie.

Rząd UK zdecydował się na bardziej restrykcyjne kroki po tym, jak apele o zachowanie dystansu społecznego i domowej izolacji okazały się nieskuteczne. W miniony weekend niektórzy mieszkańcy udali się tłumnie do parków. Podjęte kroki mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako