Koronawirus w UK: Zaostrzenie procedur i apel do przedsiębiorców

Koronawirus w UK: Zaostrzenie procedur i apel do przedsiębiorców

Boris Johnson zapowiada zaostrzenie procedur dla osób, które nie stosują się do zaleconej im kwarantanny. Brytyjski rząd apeluje do firm, aby w miarę swoich możliwości przestawiły się na produkcję respiratorów. Na terenie UK do tej pory odnotowano 35 zgonów.

Rząd chce zaostrzyć procedury wobec osób, którym zalecono udanie się na kwarantannę w związku z potwierdzeniem koronawirusa. Za niedostosowanie się ma grozić nawet 1000 funtów kary. Public Health England zapowiada, że w UK hospitalizacji może z czasem wymagać nawet 7,9 mln mieszkańców.

Brytyjski rząd wezwał również firmy przemysłowe, aby przestawiły produkcję na wytwarzanie respiratorów. Mają one bowiem kluczową rolę w ratowaniu ciężkich przypadków chorych na Covid-19. Obecnie w UK jest ok. 5 tys. respiratorów, jednak może być ich potrzebnych znacznie więcej. Nawet 10-20 proc. osób zarażonych może wymagać użycia respiratorów.

W publikacji Public Health England pojawiły się doniesienia, że wirus może krążyć po kraju nawet przez 12 miesięcy – do przyszłej wiosny. Do tej pory na terenie UK potwierdzono 1543 przypadków zarażenia, a śmierć poniosło 35 osób.

Według wytycznych premiera Borisa Johnsona wszystkie osoby, które mają kaszel, powinny zdecydować się na samodzielną izolację na co najmniej siedem dni.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako