Brytyjskie linie lotnicze Flybe upadły

Brytyjskie linie lotnicze Flybe upadły

Dzisiaj brytyjski regulator rynku transportu poinformował o tym, że upadły linie lotnicze Flybe. Osoby, które miały wykupione bilety na loty tego przewoźnika, proszone są o zorganizowanie transportu alternatywnego.

Wszystkie loty Flybe zostały odwołane. Wydano komunikaty, w których prosi się, aby pasażerowie nie udawali się na lotniska. Przewoźnik ogłosił upadłość ze skutkiem natychmiastowym.

Firma zatrudnia ok. 2 tysiące osób. Linie obsługiwały ponad połowę krajowych lotów w UK poza Londynem. Rocznie z ich usług korzystało ok. 9 milionów pasażerów.

Brytyjskie władze próbowały ratować Flybe. Spotkało się to z licznymi protestami konkurencyjnych przewoźników, którzy zarzucali, że linie ratowane są ze środków rządowych.

Rok temu Flybe zostało wykupione przez konsorcjum (Virgin Atlantic, Stobart Group i Cyrus Capital). Niestety podjęte przez nie kroki nie pomogły w uratowaniu przewoźnika.

Poważne problemy pojawiły się wraz z osłabieniem funta wywołanego obawami związanymi z Brexitem. Ostatecznym ciosem była epidemia koronawirusa, która uderzyła we wszystkich przewoźników. Spadek sprzedaży biletów pogorszył tragiczną sytuację linii.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako