British Airways i Ryanair odwołują kolejne loty

British Airways i Ryanair odwołują kolejne loty

Przewoźnicy British Airways oraz Ryanair odwołali loty na trasach europejskich. British Air odwołał również loty do Nowego Jorku. Ma to związek ze zmniejszeniem się popytu na przeloty, co ma związek z epidemią koronawirusa.

Osoby podróżujące w celach biznesowych oraz turyści znacznie ograniczyli liczbę swoich wyjazdów za granicę. Ma to związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusem i wzrostem przypadków zachorowań w Europie.

British Airways wydał oświadczenie, w którym poinformował, że od 16 do 28 marca liczba lotów będzie mniejsza. Klienci powinni liczyć się z odwołanymi w tym okresie lotami. Będą mogli oni jednak ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów, zdecydować się na rezerwację lotu BA w innym terminie lub skorzystać z usług innego przewoźnika.

Odwołano loty m.in. do Włoch, Francji, Austrii, Niemiec, Irlandii, Belgii, Szwajcarii, Albanii oraz Nowego Jorku. Ponadto przewoźnik British Airways przedłużył zawieszenie lotów do Chin kontynentalnych do 17 kwietnia br.

Ryanair poinformował o ograniczeniu lotów do i z Włoch pomiędzy 17 marca a 8 kwietnia. Ograniczeniu ulegną również przeloty na innych trasach.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako