Brytyjski rząd chce wprowadzić obowiązkowy recykling resztek jedzenia

Brytyjski rząd chce wprowadzić obowiązkowy recykling resztek jedzenia

Brytyjski rząd chce wprowadzić przepisy, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie ilości jedzenia wyrzucanego do śmieci. Z tego też względu brytyjskie gminy będą musiały wprowadzić obowiązek recyklingu odpadów żywności.

Obecnie tylko niektóre gminy prowadzą zbiórkę pozostałości jedzenia w oddzielnych pojemnikach. Wciąż jednak 13,4 mln domów w Anglii wyrzuca jedzenie do zwykłych pojemników na odpady.

Wiele wskazuje na to, że do 2023 roku na terenie całego kraju wprowadzony zostanie obowiązkowy recykling resztek jedzenia. Ma to pozwolić na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz ograniczyć problem marnowania żywności. Rocznie na wysypiska śmieci trafia nawet 1,25 mln ton zepsutego, gnijącego jedzenia.

W domach jednorodzinnych recykling może odbywać się za pomocą oddzielnego małego pojemnika. Problem może pojawić się jednak w budynkach wielorodzinnych. Eksperci zwracają uwagę również na to, że gminy będą potrzebowały dodatkowych funduszy na wprowadzenie zmian. Może okazać się, że koszty zostaną uwzględnione w podwyżce council tax.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako