Sztorm Ciara Odwołane loty, ostrzeżenia o podtopieniach i ograniczony ruch pociągów

Sztorm Ciara Odwołane loty, ostrzeżenia o podtopieniach i ograniczony ruch pociągów

Sztorm Ciara spowodował odwołanie lotów samolotowych, ograniczył ruch pociągów oraz sprawił, że przełożono niektóre imprezy sportowe. Meteorolodzy wydali również ostrzeżenia przed podtopieniami.

Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące silnych wiatrów wprowadzono niemal w całej Anglii oraz na terenie Walii. Alerty pierwszego stopnia obowiązywały natomiast w Szkocji i niektórych częściach Anglii. Meteorolodzy wydali ok. 250 ostrzeżeń przed podtopieniami.

Na terenie całego kraju wiatr przekracza prędkość 100 km/h. W Aberdaron (Walia) odnotowano porywy wiatru dochodzące do 149 km/h. W wielu miejscach w północnej Anglii oraz Walii opady przekroczyły poziom 100 mm.

Sztorm Ciara sprawił, że w niektórych częściach Szkocji wstrzymano dostawy energii elektrycznej. W Londynie wiatr przewrócił dźwig na powstający budynek. W Perth (Szkocja) zawalił się kawałek dachu w pubie, raniąc trzy osoby.

Ze względu na powalone drzewa na torach niektóre przejazdy pociągami były znacznie opóźnione lub w ogóle się nie odbyły. Odwołano niektóre loty oraz wstrzymano kursowanie promów. Zamknięto ruch na Humber Bridge. Ponadto odwołano liczne wydarzenia sportowe, w tym mecz piłarskiej Premier League.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako