Atak terrorystyczny w Londynie. Napastnik został zastrzelony

Atak terrorystyczny w Londynie. Napastnik został zastrzelony

Wczoraj policja zastrzeliła mężczyznę, który ranił nożem trzy przypadkowe osoby. Incydent ten został zakwalifikowany jako zdarzenie o charakterze terrorystycznym, mające związek z islamizmem. Przy agresorze znaleziona została atrapa materiałów wybuchowych.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych na jednej z głównych ulic Streatham (dzielnica Lambeth). Napastnik miał wejść do jednego ze sklepów i zaatakować przypadkowe osoby. Po wyjściu z lokalu zaatakował natomiast kobietę jadącą rowerem. Chwilę później został zastrzelony.

Jedna z ofiar jest w szpitalu w stanie zagrażającym życiu. Dwie pozostałe ofiary również trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są groźne.

Policja na miejscu zdarzenia była z powodu „prewencyjnej operacji antyterrorystycznej”. Nie podano jednak więcej szczegółów akcji. Według Sky News napastnik od jakiegoś czasu znajdował się pod obserwacją służb. Nieoficjalnie podano, że nazywał się Sudesh Amman.

Do ciała napastnika przywiązane było urządzenie, które przypominało bombę. Według świadków przypominało pas szahida. Na szczęście okazało się, że jest to tylko atrapa materiałów wybuchowych.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako