Samolot z Brytyjczykami na pokładzie wyleciał z Wuhanu

Samolot z Brytyjczykami na pokładzie wyleciał z Wuhanu

Z miasta Wuhan wyleciał dzisiaj rano samolot z 83 Brytyjczykami oraz 27 obywatelami państw UE. Pasażerowie zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

MSZ Wielkiej Brytanii wyczarterował cywilny samolot, który ma przewieźć pasażerów z miasta Wuhan do UK. Na Wyspy ma przybyć wczesnym popołudniem. Następnie ma polecieć do Hiszpani, gdzie kraje macierzyste mają wziąć odpowiedzialność za pozostałych pasażerów niebędących Brytyjczykami.

Początkowo planowano, że samolot ze 150 Brytyjczykami oraz 50 obywatelami innych państw opuści Wuhan wczoraj. Władze chińskie – z nieznanych przyczyn – zablokowały jednak wylot. Nie wiadomo również, dlaczego liczba pasażerów jest mniejsza, niż początkowo zakładano.

Osoby, które przybędą do Wielkiej Brytanii, mają zostać poddane 14-dniowej kwarantannie w ośrodku publicznej służby zdrowia NHS.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Chinach przekroczyła 9600. Najwięcej przypadków odnotowano w prowincji Hubei, gdzie zmarło ponad 200 osób. Poza granicami Chin wykryto ok. 100 przypadków zachorowania, jednak nie odnotowano do tej pory żadnego przypadku śmiertelnego.

Dzisiaj przed południem PAP podało, że u dwóch pacjentów z jednej rodziny w Anglii wykryto koronawirusa. Osoby te miały zostać objęte specjalnymi procedurami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na innych.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako