Brytyjska stolica walczy z bezdomnością

Brytyjska stolica walczy z bezdomnością

Bezdomność w Londynie to coraz poważniejszy problem. Burmistrz brytyjskiej stolicy postanowił podjąć kroki, które mają skutecznie pomóc osobom bezdomnym.

W stolicy UK działa aplikacja Streetlink. Mieszkańcy mogą wysyłać przez nią zgłoszenia o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji. Informacja trafia do zespołu szybkiego reagowania, który stara się, aby zapewnić odpowiednie, szybkie wsparcie potrzebującym.

Aplikacja Streetlink ma zostać wyposażona w nową funkcję. Będzie to darmowa infolinia Streetlink London Advice Line. Bezdomni będą mogli sami zgłosić się i poprosić o pomoc. Za odbieranie połączeń odpowiedzialni będą przeszkoleni konsultanci. Za pomocą dostępnych środków udzielą potrzebującym wsparcia. Z infolinii będzie można skorzystać m.in. w placówkach medycznych oraz w domach opieki społecznej.

Kolejną nowością jest uczynienie strony internetowej StreetLink London bardziej funkcjonalną. Mieszkańcy brytyjskiej stolicy mogą znaleźć tam wiele wskazówek na temat tego, jak pomóc osobom potrzebującym. Znajdą się tu również informacje na temat alertu SWEP, który zostaje aktywowany, gdy temperatura w nocy spada poniżej zera.

Według statystyk w ubiegłym roku na ulicach brytyjskiej stolicy mogło spać niemal 9 tysięcy osób. To dwukrotnie więcej niż 9 lat temu.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako